Oyunculuk Ajansı

Oyunculuk Ajansı

Yazar: admin Yayınlanma Tarihi : 14.02.2018

OYUNCULUK AJANSI

Oyunculuk ajansı nın işlevi oyuncu ve modellere uygun olabilecek rol ve işleri analiz ederek, oyuncu veya modele uygun işi tespit etmektir. Oyunculuk Ajansı reklam, dizi ve sinema filmi gibi alanlara oyuncu veya model temin eder.

Oyunculuk ajansı, istenilen karaktere göre oyuncu yönlendirmesi yapmaktadır. Ayrıca oyuncu ve yönlendirilen kurum arasındaki ilişkiyi ve bu ilişkinin her iki taraf açısından düzenli bir şekilde devam etmesini sağlar. Oyuncunun set günlerini takip eder. Herhangi bir aksamada durumu düzeltmeye çalışır. Oyuncunun SGK ve diğer yükümlülüklerini inceler ve yerine getirir. Ayrıca yapılan hizmeti Yapım Şirketine veya kuruma fatura ederek ödemeleri düzenler.

Oyuncular Oyunculuk Ajansı nın yönlendirmesiyle yaptıkları işi CV’lerine deneyim olarak ekleyebilirler. Bu da ilerleyen dönemlerde iş bulabilmek için etkilidir. Deneyimler ajans ve yapım şirketleri için oldukça önemlidir. Günümüzde oyunculuk sektörüne yoğun bir ilgi var. Oyunculuk Ajansları ve Yapım Şirketlerinin çemberi daraltmasında deneyimlerin önemi büyüktür. Her sektörde olduğu gibi oyunculuk sektöründe de deneyimli oyuncu 1-0 öndedir.

Oyunculuk Ajansı karakter ve oyuncu eşleştirmesinde yapım şirketlerine ve reklam ajanslarına büyük katkı sağlar. Kurumların oyuncu çemberinin önceden daraltılması işlerini kolaylaştırdığı için oyunculuk ajanslarını tercih ederler. Kurumların oyunculuk ajansını tercih etmesi oyuncuları da oyunculuk ajansına yöneltmektedir.